Дніпропетровськ. Арт-центр Я Галерея

Тобіас Розенбергер

Тобіас Розенбергер

29.11.2012 – 13.12.2012

Тобіас Розенбергер

Основні об'єкти інсталяції - це речі німецького медіа-художника Тобіаса Розенбергера, які належать першим двадцятьом рокам його життя. Куратор і художник ставлять запитання, що означають для нас Речі, і дають свою відповідь, пропонуючи зануритись в інтимний простір речей дитинства і юності митця за допомогою новітніх цифрових технологій - сhildren room meets digital technology.

Виставка Дніпропетровськ Арт-центр Я Галерея

Після сорока двох днів домашнього арешту Ксав'є де Местр написав: «Вони заборонили мені пройтися містом і передмістям, та вони залишили мені увесь світ». За ці 42 дні погляд де Местра на Речі у власному будинку змінився. Чи можливо, що ці речі змогли стати для нього всім НАШИМ світом? Стати – ВСІМ НАШИМ світом – без нас?.. Що ми відчуваємо, коли Речі отримують таку владу? Ніяковість? Ревнощі? Однак хто дає речам владу? Ми? Всього лише 42 дні, і погляд на звичне кардинально змінюється?

А якщо припустити, що всі перші роки нашого життя – це теж короткі постійні арешти, які ми відсиджували в дитячих кімнатах, якщо батьки забороняли «пройтися містом і передмістям» саме тоді, коли цього так хотілося? А якщо дитячої кімнати не було? Кутка достатньо, щоб відчути те ж, що і Ксав'є де Местр...

Хоча можливо потрібно «дорости» до Ксав'є де Местра, щоб відчути те саме.

Тоді якою цифрою можна порахувати ці перші роки? Тобіас Розенбергер пропонує цифру «20» – перші двадцять років... Ця цифра так само абстрактна, як і цифра «42» – сорок два дні домашнього арешту де Местра. Цифри не дають відповіді на питання, що означають для нас Речі – речі з минулим, гарні, дорогі, імпортні, радянські, зіпсовані, подаровані, нові, виписані із закордону, вкрадені, придбані на останні гроші, речі з дитинства, Речі... Цифри тільки вказують, що між Речами і нами є час – порахований у годинах, днях, роках...

Щоб подивитися на Речі перших двадцяти років свого життя, Тобіас Розенбергер використовує 4 камери спостереження, 9 моніторів та інші сучасні медіа. Ксав'є де Местр колись використовував Слово. Але часи змінюються.
Речі художника зберегли його батьки в Ашаффенбурзі. Тепер Вони – частина медіа-інсталяції «Перші двадцять років».


Алевтина Кахідзе

Автор

Народився в 1980 році у Франкфурті-на-Майні (Німеччина).

Автор декількох інсталяцій у публічному просторі, зокрема, в німецькому та французькому посольствах у Сані (Ємен), Центру «Daning Life Hub» у Шанхаї, а також інсталяцій у рамках бієнале «Luminale» у Франкфурті.

Отримав декілька грантів, серед яких грант Проекту Європейської Мобільної Лабораторії для інтерактивних медіа-мистецтв, а також стипендію для художників «Esslinger Bahnwärter» – центру «Bahnwärter» м. Е́слінген, стипендію «Pépinières Européennes» для молодих художників, стипендію Мексики для молодих німецьких медіа-художників, а також стипендію на проживання в резиденції «Jaaga» в індійському місті Бангалор (програма Ґете-Інституту Індії).