Харків. Муніципальна галерея

Вдома

Артем Волокітін

03.04.2010 – 17.04.2010

Артем Волокітін

У рамках фестивалю Non Stop Media.

Якщо дивитися на насичені роботи Волокітіна, що заграють з реалістичністю, можна злякатися, можна закохатися, можна відразу органічно сприйняти, потім шукати свій додатковий зміст.

Виставка Харків Муніципальна галерея

Із самого дитинства я впізнавав рідний дім за запахом. Таким чином, наближаючись до дому, заходячи в під'їзд, я відчував запах під'їзду – він відрізнявся від всіх інших запахів – школи, дитячого майданчику... Піднімаючись на третій поверх, де я жив, я відчував запах третього поверху, відкриваючи двері – запах моєї квартири. Я був вдома – я відчував це всім своїм тілом.

Коли йдеться про мистецтво, мистецтво також має свій запах: пахнуть не тільки фарби, лак, полотно, пахне ще й сам образ твору. Кожний музей, галерея має свій запах. І Артем Волокітін привносить свій дім, свій запах практично у рідні стіни –те місце, звідки почалась його виставкова діяльність – Харківську муніципальну галерею, на фестиваль Non Stop Media, лауреатом якого він став у 2006 році.

Як ми можемо говорити «дім», згадуючи тільки запах, але не згадуючи тих, хто там живе, хто наповнює дім життям. Прообразами або моделями героїв картин Волокітіна є завжди близькі люди – це мати й тітки, як у проекті Сестри, це його дружина, діти, як у проекті Дотик, або друзі та родичі, як у проектах Підлітки і Герой. Артем пише про близьких, говорить нам про ті речі, які ми не хочемо приймати – про чисте, про відносини, про щасливу долю художника.

«Експозиція «Вдома» складена з фрагментів минулого. Це етапи життя, які я пройшов і зафіксував у своїх роботах», – говорить про проект Артем Волокітін.

Якщо дивитися на насичені роботи Волокітіна, що заграють з реалістичністю, можна злякатися, можна закохатися, можна відразу органічно сприйняти, потім шукати свій додатковий зміст.

Павло Гудімов

Автор

Народився в 1981 році в місті Чугуєві на Харківщині.

У 2005 році закінчив Харківську державну академію дизайну та мистецтва.

Із 2008 до 2010 року був стипендіатом арт-центру Я Галерея.

У 2009 році здобув головну премію PinchukArtPrize, а в 2010 році пройшов стажування в майстерні Ентоні Гормлі, Лондон.

23.09.2009 – 12.10.2009
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея
11.02.2009 – 02.03.2009
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея