Yakutovych Academy – медіа-проект про культуру, мистецтво та соціум через призму історії творчої династії Якутовичів.

Yakutovych Academy – медіа-проект нового формату про українську культуру, мистецтво та соціум. Ми робимо їх ближче й зрозуміліше завдяки веб-платформі, яка є доступною для кожного та дозволяє знайти інформацію, що досі схована в академічних дослідженнях чи приватних колекціях.

За допомогою Yakutovych Academy реалізуються одразу кілька цілей.

По-перше, медіа-проект переводить образи української культури та мистецтва у більш сучасну та актуальну форму, позбавляє глядача відчуття застиглості цих понять.

По-друге, Yakutovych Academy надає можливість як самоосвіти, так і корисного дозвілля. Інтерактивні сюжетні лінії, відео, анімації та зображення – все це сприятиме подачі матеріалу в оригінальній формі.

Однак найголовніше – Yakutovych Academy діє навколо унікальної, однак досі малодослідженої династії художників Якутовичів, які активно творили протягом 1950-х–2010-х років. Якутовичі зібрали у своїй історії найвизначніші імена епохи, вмістили у творчості провідні естетичні та філософські ідеї, а їхнє життя стало справжнім віддзеркаленням різних культурних періодів. Тобто, тільки торкаючись одного з аспектів біографії Якутовичів, медіа-проект буде здатен розповідати про набагато ширші та значущі речі.

Робота з колективною пам'яттю та культурними кодами ще потребує відкриття нових методів актуалізації, і Yakutovych Academy стає одним з таких прикладів. Простою мовою медіа-проект розповідає широкій аудиторії про важливі речі.

Як працює веб-сайт? Щомісяця, починаючи з січня 2018 року, він оновлюється свіжим епізодом, який розкриває один з аспектів життя й творчості Якутовичів. Концепції переламних шістдесятих або неоднозначні пошуки дев'яностих, проблеми з цензурою різних періодів або роль художника-постановника в кіновиробництві – все це є темою розмов Yakutovych Academy.

Наразі реалізовано вже шість епізодів:


01 Січень: Лікбез

Хто ці люди й навіщо їх знати? Основне про Якутовичів, мистецьке середовище в Україні та його впливи на інші сфери життя.


02 Лютий: Тіні забутих предків

Бурхливі пошуки шістдесятих, формування нової культурної тусовки, актуальні тренди тих років – усе через призму фільму та книги, художником яких був Георгій Якутович.


03 Березень: Покоління Київського вокзалу

Настрій мистецької спільноти у дев'яності, їхні надії та розчарування. Новий формат виставок і зміна ставлення до мистецтва.


04 Квітень-травень: Кінематограф

Якутовичі в кіно. Роль художника-постановника в створенні фільму. Очікування та результат.


05 Червень: Візуальність і музика

Особисті історії Yakutovych Academy: текст французької композиторки Беранжер Максімін-Якутович про свого чоловіка, художника Антона Якутовича.


06 Липень: Казки Асі Павловської

Дитяча ілюстрація – окремий вид роботи з книжками, що має свої особливості, тренди та історію. Знайомимося з деякими з них на прикладах видань Асі Павловської.

Новини про автора
08.08.2018 – 27.08.2018
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея
10.09.2009 – 10.10.2009
Виставка Львів Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького
22.05.2009 – 01.06.2009
Виставка Київ Український дім
07.04.2009 – 17.04.2009
Виставка Київ Український дім