Київ. Я Галерея

Яма

Олексій Половець

19.01.2022 – 12.02.2022

Олексій Половець

19 січня у Арт-центрі Павла Гудімова Я Галерея відкриється перша персональна виставка Олексія Половця «Яма».

Виставка Київ Я Галерея
Графік роботи:

Міське середовище формує та підказує. Проєкт Яма можна назвати відтворенням стихійної події, що порушує усталений перебіг речей. Безладні конструкції посеред київських вулиць — надзвичайна ситуація або ремонт дороги з огорожами із підручних матеріалів — вже стали чимось звичним для ока фланера. Автор відтворює фрагменти постсоціалістичного міста, хаотично змінені людиною, і переносить їх у галерейний простір. Перепони, об які спотикається увага перехожого — металеві конструкції, колоди, базарні палети, — деформуються і отримують особисте значення; автор делікатно вихоплює і переміщує предмети з їхнього природного середовища до своєї майстерні, де ретельно обробляє і компонує їх у єдиний твір. Жодна деталь тут не є випадковою, кожен спогад є цінним.

Половець — тип художника, який тривало й ретельно шліфує ідеї в стінах майстерні, методично опрацьовує кожну деталь свого задуму. У своєму новому проєкті автор демонструє свідому спробу розглянути середовище, що оточувало його з дитинства та досі знаходиться тут і зараз. Він вдається до опрацювання матеріальних речей, щоб встановити діалог з місцем та оприявнити живу пам'ять — ту, що з часом стає уривком щоденникових записів чи збереженим знімком у телефоні.
Олексій Половець — художник, закінчив графічне відділення в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури (2016). У 2017 році був студентом авторського курсу Павла Макова, організованим Центром культурних ініціатив «Ізоляція». Практика автора включає об'єкт, скульптуру, графічні техніки та інсталяцію. Народився, живе і працює в Києві.

Виставка триває до 12 лютого.

Автор

Народився в 1994 році в Києві.

Навчався на графічній кафедрі Національної Академії Образотворчого Мистецтва і Архітектури.
У 2017 - був студентом авторського курсу Павла Макова.
Переважно працює з об'єктом, скульптурою, графікою, інсталяцією

Живе та працює в Києві.