Київ. Арт-центр Я Галерея

Золото Карпат

Руслан Тремба

30.01.2013 – 18.02.2013

Руслан Тремба

Новий проект Золото Карпат Руслана Тремби поєднує у собі елементи живопису, скульптури та графіки одночасно. За допомогою взаємодії матеріалу з ідейною частиною, художник моделює узагальнений іконографічний образ землі як величного об'єкту прихильності.

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея

Золото Карпат – другий персональний проект Руслана Тремби в арт-центрі Я Галерея. Автор схильний експериментувати з художніми медіа і час від часу звертається і до живопису, і до скульптури, і до графіки. Новий цикл робіт художника швидше за все можна охарактеризувати як скульптурні об'єкти.

Авторська манера подачі зображення на вкритих золотою поталлю фактурних грубих дошках відсилає до первісних наскельних малюнків, древніх видів карбування інформації на дереві, камені та інших підручних носіях.

Нарочито пишна назва – і доречна, й іронічна водночас – є певним штампом, що криє в собі безліч асоціацій та смислів, вибір яких автор залишає за глядачем. Буквальне значення нагадує про «золоту лихоманку», спричинену багатою міфологією та реальною геологією карпатського регіону із сюжетними поворотами навколо добрих і проклятих скарбів та золотодобувних копалень, що свідчить про тісний і небезпідставний зв'язок міфу та реальності в межах однієї території. З іншого боку, підхід художника до вибору матеріалу не може бути випадковим, а навпаки – доцільно метафоричним.

«Стоячи посеред лісу чи на верхівці полонини, перед очима бачиш все життя. З'являєтся страх та радість. Cпокій та неспокій. Подібні відчуття виникають, коли тебе обіймає рідна Мати. Неймовірні відчуття при усвідомленні себе частинкою лісу, гори чи полонини. Стоячи біля дерева, починаєш відчувати і навіть бачити дерево зсередини бачити себе його очима... Лише працюючи з гірськими формами, маєш можливість насолодитись, доторкнутись до такої величі.» говорить автор.

Пряма та не пряма роль золота у проекті Руслана Тремби, метафоричність та міфологічність дерева та металу, техніка поталі, якою послуговується художник, моделює узагальнений іконографічний образ землі як величного об'єкту прихильності.

Стефанія Цап

Автор

Народився в 1980 році в Ужгороді.

У 2005 році закінчив Львівську академію мистецтв.

У 2010 році серія робіт Руслана Тремби "До батька на ферму" здобула Гран-прі третьої міжнародної виставки графіки "Арт-лінія" у Мінську.

Роботи Тремби – навіть найбільш абстрактні – завжди апелюють до понять тілесності та сексуальності. Хоча ці підтексти в творчості Руслана лише полімезують щодо фізичної природи самого художнього твору.

Відео
Руслан Тремба
Золото Карпат
Рік: 2013 Тривалість: 3:04
01.09.2010 – 27.10.2010
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея
01.09.2010 – 27.09.2010
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея, Хорива 49Б
30.08.2009 – 06.09.2009
Виставка Львів Фабрика повідла