Основні напрями

Виставкова діяльність

Я Галерея співпрацює з талановитими художниками України та реалізує їхні виставкові проекти на різних експозиційних майданчиках, як в Україні, так і за кордоном.

Прикладом здійснення системної роботи з молодими художниками є степендіальна програма Генофонд. Взимку 2011 року проект авторів було представлено у виставковому центрі Вільнюської академії мистецтв Titanikas у Вільнюсі, а в серпні 2011 року – у Львівському Палаці Мистецтв. Учасники Генофонду: Добриня Іванов, Олег Грищенко, Володимир Денисенков, Антон Логов, Ніна Мурашкіна, Садан, Володимир Стецькович, Світлана Струк, Андрій Дудченко, Руслан Тремба та Микита Кравцов. Програму підтримували меценати: Олександр Каменець, Павло Мартинов, Діна Сінклер та Олена Хоменко.

Павло Маков, вигляд експозиції проекту Межа, 2015, арт-центр Я Галерея, Дніпропетровськ

Також арт-центр започаткував проект-розвідку недослідженої території урбаністичного наївного мистецтва України. У рамках Нового Наїву було проведено чимало виставок за участю Дмитра Молдованова, Олександра Найдена, Дмитра Кузовкіна, Vado, Ірини Гаршиної, Олександра Луценка-Бабана та інших авторів.

Я Галерея підтримує ідею діалогу в мистецтві. Так, зокрема, співпрацюючи з Лідією Лихач, Олександром Ляпіним та Наталією Філоненко, було створено такі проекти: Народне актуальне, проект-дискусія народного наївного та сучасного українського мистецтва; Діалог – протиставлення абстрактного живопису та традиційної дерев'яної скульптури; Відчуваю! – це проект-експеримент, в якому відбувається зіткнення сучасної музики та живопису; Вбити фотографію – діалог між документальною фотографією та сучасним мистецтвом; Abstract Vision Test – проект-тест, в якому пропонувалося побачити абстрактне в предметному середовищі.

Проект МОНУМЕНТИ І в рамках X ART-KYIV Contemporary 2015, 2015, НКММК "Мистецький Арсенал"

Прагнучи залучити інші міста та культурні організації до процесу становлення українського мистецтва, арт-центр, реалізує власні проекти у музейному просторі України. Першим проектом, який було представлено спочатку у Львівськії національній галереї мистецтв, а потім – у Дніпропетровському художньому музеї, був проект Нові старі майстри. Інший проект – Земля було представлено у Черкаському обласному художньому музеї, де модель музею стала основою для гри з класифікацією та розташуванням експонатів. Так в 2014 році у Хмельницькому обласному художньому музеї було представлено персональний проект Миколи Малишка До дерева. А вже через рік творчість художника було презентовано у стінах Дніпропетровського художнього музею в рамках нової експозиції під назвою Лінія.

Також Я Галерея регулярно бере участь у різноманітних фестивалях сучасного мистецтва, зокрема, у форумі художніх проектів ART-KYIV Contemporary, фестивалі сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST та Ночі Музеїв в Україні та за кордоном, зокрема, роботи Миколи Малишка було представлено в рамках Міжнародного Фестивалю сучасного мистецтва FIAT в Тулузькій галереї Espace Croix-Baragnon, також автори арт-центру Я Галерея беруть участь у міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал», міжнародному фестивалі ARTVILNIUS та Міжнародному художньому ярмарку ART MOSCOW.

Олег Грищенко, вигляд експозиції проекту Плоди, 2015, арт-центр Я Галерея, Київ

Стипендіальна програма

Я Галерея започаткувала широку стипендіальну програму для молодих художників. Першим стипендіатом арт-центру був Артем Волокітін у 2008 році. З того часу програма діє на постійній основі та забезпечує системну роботу авторів. Результатом цього є реалізація багатьох групових та персональних виставкових проектів в Україні та за кордоном.

Стипендіальну програму арт-центру підтримують меценати: Олександр Каменець, Павло Мартинов, Діна Сінклер, Олена Хоменко, Констянтин Кожемяка, Юрій Осламовський, а також родина Біласів.


Видавнича програма

Видавництво мистецької літератури Артбук є вагомою складовою діяльності арт-центру Я Галерея. Друковані видання супроводжують проекти арт-центру та його авторів. До таких видань належать каталоги Генофонд (2010), Вхід Вихід (2010), Генофонд. Пінакотека (2011), Діячі України (2015), а також буклети Сергій Якутович. Гоголь Народився (2009), Нові старі майстри (2011), Андрій Хір (2013) та низка інших.

У 2008 році Артбук започаткував серію книжок Українська фотографія (УФО), а також випустив кілька дайджестів Символ, присвячених графіці та чорно-білій фотографії в Україні. Крім цього, видавництвом були створені артбуки до проектів Павла Макова: Авторські книжки, мапи та мініатюри у 2007 році (спільно з Дух і Літера), а у 2012 – Тижневик. Сьогодні видавництво продовжує працювати над створенням монографій, присвячених художній діяльності відомих українських авторів.

Анна Войтенко. Іза. Альбом із серії Українська фотографія. Видавництво Артбук, 2008. – 132 с.: фото. (укр., англ.)

Благодійні проекти

Я Галерея бере участь у різноманітних благодійних проектах та аукціонах. Так, у рамках співпраці арт-центру з громадською організацією Здорове людство були реалізовані благочинні мистецькі проекти, зокрема, Розмальовка для дорослих та Дитячий майданчик. У 2015 році був втілений соціальний освітньо-мистецький проект АРТіФАКТИ.

У рамках співпраці Я Галерея з Благодійним фондом Мистецький Арсенал були проведені Дитячі мистецькі штудії із Сучасного Українського Мистецтва та спецпроект Арсеналу Ідей Портрет / Автопортрет, проекти, що були створені для дітей та про дітей.

Портрет /Автопортрет у рамках фестивалю АРСЕНАЛ ІДЕЙ, 2015, НКММК "Мистецький Арсенал"

Арт-центр продовжує здійснювати благодійну діяльність та реалізувати благодійні проекти.

Освітня програма

В арт-центрі Я Галерея було запроваджено широку лекційну програму за участю запрошених лекторів, митців та кураторів, серед яких Павло Гудімов, Борис Філоненко, Олена Гуденко-Наконечна, Олександр Ляпін, Олександр Глядєлов, Віктор Марущенко, Сергій Майдуков.

Проект Дитячі штудії з сучасного українського мистецтва, 2014, НКММК "Мистецький Арсенал"

Тематика лекцій дуже різноманітна. Так, наприклад, цикл лекцій з історії світового мистецтва; цикл Культура та спадщина Франції; цикл на актуальну тему історії виникнення та розвитку медіа-мистецтва. А також проведено лекції з дизайну, видавничої справи, фотографії, історії сучасного українського мистецтва, зустрічі та бесіди з вітчизняними та іноземними діячами культури та мистецтв.

Куратор Павло Гудімов та фотограф Олександр Кадніков, екскурсія виставкою Граблі, 2012, арт-центр Я Галерея, Київ

25.02.2021 – 08.03.2021
Виставка Київ Національний центр «Український дім»
25.02.2021 – 08.03.2021
Подія Київ Національний центр "Український Дім"
12.05.2021 – 05.06.2021
Виставка Київ Я Галерея
09.12.2020 – 01.02.2021
Виставка Київ Я Галерея
21.07.2020 – 18.10.2020
Виставка Львів Центр Архітектури, Дизайну та Урбаністики Порохова ВЕЖА
26.12.2019 – 28.12.2019
Подія Львів Я Галерея