Презентація книги Микити Кадана "Вчора, Сьогодні, Сьогодні"

22.10.2015

Презентація книги Микити Кадана "Вчора, Сьогодні, Сьогодні"

У рамках Київської бієнале-2015 «Київська школа»

Національний художній музей України
представляє книгу «Вчора, Сьогодні, Сьогодні»,
присвячену роботі художника Микити Кадана

29 жовтня о 16:00 в Національному художньому музеї України відбудеться презентація книги «Вчора, Сьогодні, Сьогодні» – видання, присвяченого роботі Микити Кадана. У розмові візьмуть участь Євгенія Бєлорусець і Катерина Міщенко, авторки текстів, що увійшли до книги, а також її редакторка Лариса Бабій.

Книга збирає разом проекти, реалізовані Каданом в Україні та за її межами, та вибудовує між ними спільні лінії, пов'язані з ключовими для автора темами: насильство та слухняні тіла, приватизація міського простору, політика пам'яті у час постсоціалізму, доля музею.

Текстова частина книги включає вступ Сільвії Франческіні, тексти Катерини Ґреґос «Про політику трансформації», Гліба Напрєєнка «Шви діалектики», Катерини Міщенко «Плани з пилу» про різні аспекти художньої практики Микити Кадана. Розмова Лариси Бабій з Микитою Каданом під назвою «Бути вірним історії» – коментар щодо повороту до розширення історичного музею засобами сучасного мистецтва, який художник здійснює останні роки. На завершення – літературний цикл Євгенії Бєлорусець «Чесне місце». Інша частина книги – це репродукції робіт художника з інформативними коментарями. Крім цього, у видання увійшли деталізована професійна біографія Кадана та інформація про авторів книги.


«Вчора, Сьогодні, Сьогодні» видана бельгійською галерею Transit англійською, українською та російською мовами.Лариса Бабій працює із сучасним мистецтвом в Україні як автор текстів, перекладач, куратор. Організовує експериментальні та дискурсивні проекти, часто у співпраці з іншими митцями. В 2010-11 рр. куратор серії перформансів «Заручник в НХМУ» в Національному художньому музеї. Від 2012 р. бере участь в громадських ініціативах, серед яких – Ініціатива самозахисту трудящих мистецтва (ІСТМ) та Асамблея діячів культури України, що спрямовані на реформування української культурної політики та інституцій. Живе та працює у Києві.

Євгенія Бєлорусець – художниця, публіцистка, живе і працює у Києві та Берліні. Є співзасновницею й редакторкою видання «ПРОSTORY» (з 2008 р.), учасницею кураторського та активістського об'єднання Худрада (з 2009 р.). Її роботи широко представлялися в Україні та за її межами в контексті критичного й ангажованого мистецтва. Зараз працює над документацією повсякденного життя у втягнутих у воєнний конфлікт регіонах Східної України.

Катерина Міщенко – авторка, редакторка і перекладачка з німецької. Співзасновниця українського незалежного видавництва «Медуза». Викладала історію світової літератури в Київському національному лінгвістичному університеті, працювала перекладачкою в полі соціальної роботи та прав людини. Есеї публікувалися в українських та міжнародних журналах, а також у книжці «Українська ніч» (у співавторстві з фотографом Міроном Цовніром), яка вийшла 2015 року в Німеччині.


Презентація книги відбудеться за допомоги співробітників арт-центру Я Галерея

19.11.2022 – 27.11.2022
Виставка Львів Львівська національна академія мистецтв
19.03.2023 – 26.03.2023
24.02.2023 – 21.05.2023
Виставка Копенгаген Український дім у Данії
26.10.2022 – 26.11.2022
Виставка Київ Я Галерея
15.09.2022 – 18.09.2022