
03.12.2018
Якутовичі: Незавершений проект
У Ya Gallery 26 листопада відбулася лекція Павла Гудімова та Поліни Байцим, присвячена проекту Yakutovych Academy. Поліна розповіла про сучасні виклики та тенденції в історії мистецтва, про розвідки в сфері радянської спадщини, а також про розвиток digital art history. Павло Гудімов презентував веб-ресурс Yakutovych.Academy як зразок сучасного мистецтвознавчого дослідження та поділився досвідом розробки проекту, створення особових архівів та співпраці з Якутовичами.
Родина Якутовичів — одна з найбільш цікавих творчих династій України, діяльність якої значно вплинула не лише на розвиток української графіки, а й на українське мистецьке середовище загалом. Yakutovych.Academy — дослідницький проект, ініційований Поліною Ліміною, концентрується на вивченні життя та творчого доробку митців та мисткинь цієї сім'ї. Окрему увагу команда проекту приділяє колу їхніх друзів, яке складалось, зокрема, з таких талановитих діячів української культури, як Сергій Параджанов, Юрій Іллєнко, Микола та Ольга Рапай-Маркіш, Роман Корогодський, Тіберій Сільваші та Лесь Подерв'янський.
Павло Гудімов — координатор проекту Yakutovych.Academy, куратор, засновник Ya Gallery та видавництва «Артбук»
Поліна Байцим — дослідниця українського радянського мистецтва, історикиня мистецтва
Ознайомитись з проектом можна за посиланням: http://yakutovych.academy/
Розвиток веб-ресурсу наразі здійснюється за підтримку Українського культурного фонду.
Український культурний фонд— державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.
Свіжі новини: