Київ. Арт-центр Я Галерея

Авторські книжки, мапи, мініатюри

Павло Маков

16.05.2007 – 13.06.2007

Павло Маков

Виставка Авторські книжки, карти та мініатюри Павла Макова змушує замислитися, що ж спільного може бути у книги віршів, яка розгортається метра десь на півтора, автопортрета на обривках старих шпалер і книжки складеної у формі кораблика.

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея

Виставка подібного характеру відбулась в Україні вперше. Феномен «книги художника» – явище в наших широтах досить нове (щоб не сказати екзотичне) і, відповідно, малодосліджене. Сам термін (це не кажучи вже про його зміст) «книга художника» все ще залишається для нашого вуха і свідомості трохи таємничим поняттям.

Павло Маков – художник, що не змирився з реальністю, в якій книгою, нібито, вже нікого не зацікавиш. І він не намагається змінювати роль книги, скоріше він змінює реальність. І, звичайно ж, роботи Макова – це не спроба вивести книгу, як явище, на новий рівень. Це, як не парадоксально, бажання повернути її на колишній.

Виставка мала ретроспективний характер. Для неї були зібрані роботи різних років (1999–2007 рр..). Деякі авторські книги були взяті із зарубіжних колекцій, як приватних, так і державних музеїв (Національний художній музей України, Пушкінський музей).

На виставці були представлені фрагменти щоденників, що ніколи досі не виставлялися, і об'єкти, пов'язані з авторською книгою, такі як бібліотечна лампа.

За кордоном авторська книга давно вже стала окремим об'єктом уваги, вивчення і колекціонування, ми про подібний стан справ поки могли тільки мріяти. У той час, коли наш глядач-читач тільки знайомився з явищем авторської книги, багато експонатів виставки вже мали ряд міжнародних нагород.
Виставка унікальна ще й тим, що в її рамках було проведено майстер-класи Павла Макова (17 травня) і відомого російського художника Андрія Суздалєва (18 травня), який добрий десяток років займався авторської книгою.

До відкриття виставки було видано каталог – Павло Маков «Авторські книжки та щоденники» – своєрідну розповідь і, якщо завгодно, «розкрутку» поки що не дуже відомого у нас виду діяльності і результат такого виду діяльності в одній особі. Це дуже Маковські ігри з часом і місцем; видання, що складається з уривків, нарисів і замальовок, чернеток і думок вимовлених вголос. Каталог апетитно стилізований під знамениті записні книжки Muji.

Виставка Авторські книжки, карти та мініатюри змусила замислитися, що ж спільного може бути у книги віршів, яка розгортається метра десь на півтора, автопортрета на обривках старих шпалер і книжки складеної у формі кораблика.

Катерина Загорська

Автор
Народився в 1958 році в Санкт-Петербурзі.
Протягом 1978 року – вільний слухач Академії мистецтв (Санкт-Петербург).
У 1979 році закінчив Кримське художнє училище ім. М. С. Самокиша
(Сімферополь), а в 1984 році – Харківський художньо-промисловий
інститут (факультет графіки).
10.05.2017 – 12.06.2017
Виставка Львів Національний музей у Львові ім. А.Шептицького
27.10.2015 – 28.11.2015
Виставка Дніпропетровськ Арт-центр Я Галерея
03.06.2015 – 29.06.2015
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея
19.12.2012 – 28.01.2013
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея
14.09.2008 – 05.10.2008
Виставка Львів Галерея Дзига