Київ. Арт-центр Я Галерея, Хорива 49Б

C’est la vie

Ольга Олійник

05.10.2011 – 07.11.2011

Ольга Олійник

Проект Ольги Олійник звернувся до гострого питання про зв'язки між світом ляльок та світом людей. Обираючи жанр портрету, як найінтимнішого сусідства «обличчя» та прихованої за ним історії, автор перетворює «речі для гри» на «гру з речами» – кожна іграшка має на собі відбиткі стосунків з дійсністю.

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея, Хорива 49Б

Одного разу я так загрався, що знепритомнів

Ерленд Лу

З пензлем чи без нього, Ольга Олійник ніколи не припиняла грати у ляльки. В дитинстві то були справжні перевдягання й вигадані історії, а тепер, на полотнах – символічні перевтілення, спровоковані реальними подіями. «Річ для гри» не може мати своїх подряпин саме тому, що вона не бере участі у написанні власної історії буття. Авторка відокремлює здивованих, покинутих, демонічних ляльок від абстракції фону, і таким простим прийомом перетворює їх на символи. Розпочинається гра з принципами мистецтва всередині самого твору: подібно до того, як картина відображає «дещо» важливе, побачене у житті, лялька відображає «дещо» хвилююче, підглянуте у людини. Жанр портрету дозволяє вимальовувати сюжет, який ховається за «обличчям», він – сцена без декорації, на якій слово має лише герой. Натомість, справжні пози, які є наслідками емоцій, досконалі риси, що існують тільки на обкладинках журналів, та тріщини, які з'являються на речах від нашого легковажного ставлення до них, видають належність ляльки до обох світів – людського та лялькового. Гасло авторки: «У кожній ляльці ми можемо знайти себе».

Так чи інакше, а C'est la vie – це спроба художниці навести лад у беззмістовності внутрішнього, яке прикривається змістовністю зовнішньою, спроба дослідити ляльковість людини – її щиру готовність до будь-якої гри з оточенням та оточуючими, навіть найжорстокішої. Програвши у змаганні з сучасністю, ляльки розпочали нову гру з глядачем – у виставковому просторі Я Галерея, який з 5 жовтня перетворився у поле захопливої гри, і хтозна, на чийому боці опиниться людина.

Анастасія Золотова

Автор

Народилася в 1988 році в Києві.

Закінчила факультет Дизайну навколишнього середовища Київського національного університету культури та мистецтв.

Живе та працює в Києві.