Київ. Арт-центр Я Галерея, Волоська 55/57

Дещо about Dance

Ірина Каленик

12.05.2010 – 08.06.2010

Ірина Каленик

«Жест, мова танцю, застиглий рух у стоп-кадрі – своєрідна спроба «прибульців» зі світу танців донести до «землян» (простих смертних) свої думки, почуття», – каже Ірина Каленик.

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея, Волоська 55/57

Ірина Каленик презентує проект, присвячений танцю – символу, знаку, обряду, історії.

Танець – це, мабуть, найжіночніше з усіх мистецтв, тому цілком природно, що художниця, для якої образ жінки завжди був центральним, захотіла помістити його пластично-артистичний прояв у музейну площину.

Ірина Каленик обрала 20-ті рр. XX ст. не випадково. У темі танцю їхня естетика заграла по-новому. Модерн був часом емансипації. Жінка голосно та впевнено заявила про себе не тільки як про жінку, а й як про особистість. Жінка як жінка, жінка як людина, жінка як чоловік – ці традиційні образи в роботах Ірини створюються за допомогою модернового антуражу; найкраще проявити їх, вдихнути життя може саме танець. Він є символом епохи, універсальною комунікацією, що не потребує перекладу ні між країнами, ні між поколіннями. Для художниці dancing – найяскравіше поєднання мистецтва, історії і сьогодення, «застигла цитата часу».

«Мета цього образотворчого експерименту», – говорить авторка, – «поєднати соціум і ретроцитати в одному художньому проекті». Ірина буквально «цитує» свої образи: чорно-білий живопис на кольоровому тлі ніби вириває з минулого фрагменти в суто постмодерністській традиції, створюючи оте «нове старе», що вислизає за рамки звичності та звичайності, таке очевидне, але таке невловиме.

«Жест, мова танцю, застиглий рух у стоп-кадрі – своєрідна спроба «прибульців» зі світу танців донести до «землян» (простих смертних) свої думки, почуття», – каже Ірина Каленик. Частиною виставки є відео, яке фіксує танець-спілкування у сучасному повсякденному житті.

Dance Ірини Каленик зваблює погляд та думку. Це мовчазне, але від того не менш виразне освідчення в коханні – чоловікові, жінці, життю, вічності.

Автор

Народилась в 1964 році в Чернівцях.

У 1983 році закінчила Республіканську художню школу ім.Т.Г. Шевченка в Києві. Протягом 1978-1981 років відвідувала студії Ш. Окштейна та М. Вайнштейна. У 1985 році – Художнє училище ім. Вучетича в Дніпропетровську, а в 1992 році – Харківський художньо-промисловий інститут (відділення монументального живопису, майстерня Є. Бикова).

17.01.2018 – 05.02.2018
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея