Київ. Арт-центр Я Галерея, Волоська 55/57

Ecce Homines

Євген Равський

16.02.2011 – 14.03.2011

Євген Равський

У проекті Ecce Homines Євген Равський звертається до актуальної проблеми сучасного суспільства – відсутності духовних орієнтирів, яка стає новою загрозою культурного виродження.

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея, Волоська 55/57

Латинська сентенція, взята львівським художником за назву виставки, на цей раз покликана оживити в «колективному несвідомому» глядача ті постаті й дилеми, що невідступно супроводжували кожен етап розвитку західної культури: від біблійних сюжетів до появи образу нової людини в епоху Відродження. У живописному «парафразі» Книги Книг – людські істоти в сучасних декораціях, змушені виконувати ролі своїх старозавітних предків – молитися, приносити в жертву себе чи ближнього... «Жодного пошуку та відповідей, тільки артикуляція до традиції» дозволяють «старому новому майстру» створити враження деградації, що спіткала людський дух «в часи мінливого прогресу». Коли традиційні людські цінності поставлені під сумнів, виникає відчуття вседозволеності, яке стає черговою ілюзією цивілізації. І художнику не залишається нічого іншого, окрім як апелювати до часів давноминулих, коли порядок речей здавався вічним і незмінним.

Хоча початковий задум виставки передбачав звернення до релігійної моралі, у процесі накопичення візуальних образів ідея виставки трансформувалася. Від «Марноти», яка мала б стати ілюстрацією до біблійного виразу «суєти суєт», Равський перейшов до актуальної проблеми сучасного суспільства – відсутності духовних орієнтирів, яка стає новою загрозою культурного виродження. Але що б там не було, «Я вірую», навіть коли об'єкт віри залишається невідомим.

Олена Єгорушкіна

Автор

Народився в 1966 році у Львові.

У 1984 році закінчив Республіканську художню школу ім. Т. Г. Шевченка в Києві, а з 1993 року починає активну виставкову діяльність.

Стипендіат польської програми "GAUDE POLONIA", дизайнер обкладинок музичних альбомів груп Піккардійська Терція ("Сад ангельських пісень" 1996 року), Плач Єремії ("Най буде все як є" 1996 року) та інших.

09.07.2014 – 11.08.2014
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея
29.07.2009 – 12.08.2009
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея