Київ. Арт-центр Я Галерея, Хорива 49Б

Маленькі й великі

Світлана Струк

31.08.2011 – 03.10.2011

Світлана Струк

Виставка Світлани Струк Маленькі й великі – про важливість гри з маленькими подіями у великому просторі, про кольорових героях у сивій млі. Справжні сюжети з життя міста застрягають у вечірній меланхолії та, з цього приводу, стають символічними.

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея, Хорива 49Б

Кольори із незначною довжиною хвилі, а синій колір відносимо саме до таких, супроводжуються загальним епітетом «темний».

Бентежна «синя година». Саме цю задумливу пору обрала Світлана Струк для підглядання за своїми персонажами. Пласкі фігури людей з величезними руками, які розхитались повітрям та світлом електричних ліхтарів; великий собака, нібито кінь у Заболоцького, який чує гомін листя та каменю; куртка, яку необережно кинули на паркан – усі вони герої ноктюрну. Слова та речі, які потрапили у ніч, якось особливо завмирають на полотні майстрині.

«Надвечірність» моїх малюнків скоріш обумовлена близькістю нас до Півночі, до зими, до коротких днів, довгих вечорів. Я менш помічаю літо та сонячні дні, ніж виразні, сповнені настрою кінець літа, зиму, осінь».

Та це внутрішнє звучання відтінків синього та сірого спрямовує нас до безмежності простору фресок або до туги митців 20 століття задуховним змістом. А дійсність, що закручена мазками пензля, та спільне існування фона з героєм – до експресіоністів Німеччини.

«Сьогодні я хочу зідрати завісу, як шкіру з м'яз або кришку з машинного відділення, та трохи відкрити для себе та інших живу реальність, ту, що тріпотить».

Справжні сюжети з життя міста застрягають у вечірній меланхолії та, з цього приводу, стають символічними. У кольори Світлани Струк «не входять, як у хлів» – «Сприйняття кольору, на мій погляд, залежить від емоційного настрою людини. Якщо у його душі хлів, тоді для знайомства з його творчістю треба одягати чоботи».

Виставка Світлани Струк – про важливість гри з маленькими подіями у великому просторі, про кольорових героях у сивій млі.

Анастасія Золотова

Автор

Народилася в 1986 році в Івано-Франківську.

У 2010 році закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури.

Роботи Струк – колажі-замальовки, "склеєні" з оточуючих художницю речей – прекрасний приклад сучасної жанрової картини. "Вицвівша" гама робіт Світлани якнайкраще ілюструє стан молодої людини, що переживає самотність у пострадянскому місті.

Живе та працює в Києві.