Київ. Арт-центр Я Галерея

Нємоймір

Сергій Кайдак

16.01.2008 – 28.01.2008

Сергій Кайдак

Назва виставки Нємоймір доволі точно відображає світогляд художника. Його творчість – це брутальне відторгнення від реальності. Однак, якщо у попередніх циклах Кайдак витворював на її місці своєрідну містифікацію, Нємоймір – це занурення в страждання до межі релігійного.

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея

Першим проектом арт-центру Я Галерея в новому 2008 році стала виставка художника Сергія Кайдака Нємоймір. Випускник і колишній викладач Білоруської академії мистецтв продемонстрував досконалу техніку й мистецьку безкомпромісність у живописі, графіці та скульптурі.

Назва виставки Нємоймір доволі точно відображає світогляд художника. Його творчість – це брутальне відторгнення від реальності. Однак, якщо у попередніх циклах Кайдак витворював на її місці своєрідну містифікацію, Нємоймір – це занурення в страждання до межі релігійного. Аскетичні обличчя, в яких поєднується західна іконографія з авангардом початку минулого сторіччя, гори черепів, що виписують страшної краси візерунки. Кайдакові вдалося повернути в сучасне мистецтво не лише естетизовану красу страждання, а й образ художника, який працює як живе – на знос, на розрив.


Павло Гудімов:

«Сергій Кайдак – чужорідне тіло в українському мистецтві. Він білорус і має геть іншу школу сприйняття. І це його величезний плюс. Він буквально увірвався до вітчизняного мистецтва і зайняв практично порожню нішу екстремально-емоційного, образного фігуративу та художньої містифікації.

Кайдак, як і будь-яка творча особистість, – двоїстий. Він намагається поєднати частини своєї особистості на аркушах «крафту», однак вони погано поєднувані. Тому його роботи такі емоційні й естетські, аж до межі знущання над глядачем».

Автор

Народився 1965 року в місті Новогрудок, Білорусія.

Закінчив Білоруську академію мистецтв у 1995 році, був викладачем з 1996 до 1998 рр.

З 2003 року живе та працює в Києві.