Київ. Арт-центр Я Галерея, Хорива 49Б

Птахи

Володимир Стецькович

10.02.2010 – 09.03.2010

Володимир Стецькович

В проекті Птахи Володимир Стецькович постає справжнім графіком-монументалістом, оскільки значну частину проекту було втілено у природному середовищі – на Скелях Довбуша, де художник реалізує свій потяг до екстремальних видів спорту, і у пост-індустріальному – на стінах закинутої фабрики.

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея, Хорива 49Б

Генофонд – це проект-дослідження арт-центру Я Галерея. Дослідження незнаного, але потенційно сильного молодого українського мистецтва. Молодого не стільки за віковою ознакою, скільки у їхньому підході, ставленні до власної творчості та положенні в системі сучасного мистецтва. В англійській мові є влучний термін – emerging artists – ті, хто знаходяться в процесі як особистісного, так і творчого й професійного становлення, ті, хто не мають значного досвіду програмної виставкової діяльності, роботи з куратором, співпраці з інституціями. Саме таких авторів об'єднує програма Генофонд.

В проекті Птахи Володимир Стецькович постає справжнім графіком-монументалістом, оскільки значну частину проекту було втілено у природному середовищі – на Скелях Довбуша, де художник реалізує свій потяг до екстремальних видів спорту, і у пост-індустріальному – на стінах закинутої фабрики. Фотодокументацію цього процесу було представлено в Я Галерея поруч з лаконічними роботами на папері, текстилі й кравецьких викройках.

«Птахи – це втілення свободи, несподіваного пориву, нестримного потоку; розрив оков та лімітів, звільнення свідомості і рух вперед», – говорить про проект сам художник.

Павло Гудімов, куратор:
«Стецькович дивує тим, як легко, ніби граючи, зображує на поверхні стіни, скелі, викройки, простирадла, паперу, символ, що за своєю глибиною й наповненням наближає проект до концептуального. Йому пощастило з оточенням: на нього звернули увагу Андрій Сагайдаковський і Петро Гуменюк, з подачі яких я й дізнався про Стецьковича. Більш ніж півроку моєї кураторської роботи із автором показали його непередбачуваним у підході, але послідовним у роботі з темою. Важко прогнозувати, як він буде розвиватися, але в одному я впевнений: художник для нього не професія, а стан душі. До речі, заробляє він на життя дуже романтичною роботою – художник по світлу в одному з Львівських театрів».


Додатково ви можете ознайомитись із каталогом проекту Генофонд.

Автор

Народився в 1987 році у Львові.

Закінчив Українську академію друкарства.

Автор працює в графіці, для нього не існує формальних обмежень у роботі. Окрім традиційного паперу Стецькович працює з постільною білизною, старими викройками, а також на стінах закинутих приміщень, у природному ландшафті, на людському тілі.