Львів. Галерея Дзига

Сад

Павло Маков

14.09.2008 – 05.10.2008

Павло Маков

У рамках Тижня актуального мистецтва у Львові.

Маков не намагається відтворити минуле, те що він робить – складніше. Він намагається долучити його до контроверсійної думки, що відтворення неможливе, але разом із тим неможливе й цілковите знищення та забуття.

Виставка Львів Галерея Дзига

У Макова є сади.

У садів є Маков

Сад для Макова – більше ніж сад, більше ніж образ, тема для дослідження, більше ніж найширша метафора, яку можна собі уявити. Це точно не концепція і в жодному разі не проект.

Якщо вже намагатися дати визначення тому, чим для Макова є сад, то можна було б сказати, що сад – це і шлях, і кінцевий пункт призначення, найголовніша мета.

На виставці Сад було представлено роботи кількох останніх років. Це такі собі сади і пост-сади водночас. Це певно вже не сади-мрії, не сади мрійника, не сади мрійництва. Це те, що, послуговуючись геологічною термінологією, можна було б назвати «сухим залишком». Випаровуються роки, слова, почуття. Навіть спогади стають менш яскравими і більш графічними.

Поза тим, щось таки залишається.

Роботи Макова – це своєрідні пазли. Схожість, спорідненість із цією грою є не тільки візуальна, «технічна», а ще й чуттєва.

Часто поштовхом стають люди, слова, або події, які не скажуть глядачеві геть нічого. Не викличуть жодної асоціації, не дадуть жодного натяку.

У Макова є різні сади.

Були сади пізнані, досліджені, визначені. Були сади, які мають (авжеж мають!) бути десь поруч, але єдине, що вказує на їхню присутність – це жовті прапорці на темних мапах.

У графіці Макова є щось прустівське.

Час від часу він «озирається» назад, дивиться на себе, наче на когось іншого.

Маков не намагається відтворити минуле, те що він робить – складніше. Він намагається долучити його до контроверсійної думки, що відтворення неможливе, але разом із тим неможливе й цілковите знищення та забуття. І саме цей мікс із назавжди загубленого й навіки живого художник намагається занурити в сьогодення. Не вірите? Придивіться уважніше.

У садів є різний Маков.

Павло Маков, з яким ви познайомилися у 2008 році у Львові – це людина, яка запитує «чи є життя після Садів?».

Катерина Загорська

Автор
Народився в 1958 році в Санкт-Петербурзі.
Протягом 1978 року – вільний слухач Академії мистецтв (Санкт-Петербург).
У 1979 році закінчив Кримське художнє училище ім. М. С. Самокиша
(Сімферополь), а в 1984 році – Харківський художньо-промисловий
інститут (факультет графіки).
10.05.2017 – 12.06.2017
Виставка Львів Національний музей у Львові ім. А.Шептицького
27.10.2015 – 28.11.2015
Виставка Дніпропетровськ Арт-центр Я Галерея
03.06.2015 – 29.06.2015
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея
19.12.2012 – 28.01.2013
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея