Київ. Арт-центр Я Галерея, Хорива 49Б

Соцсюрреалізм

05.10.2011 – 07.11.2015

Проект Новий Наїв поповнюється відповідями на питання про можливості візуального самовираження. Ані дня не вивчаючи мистецьку науку, Роман Дубровський наважується говорити мовою пензля.

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея, Хорива 49Б

Проект Новий Наїв поповнюється відповідями на питання про можливості візуального самовираження.

Роман Дубровський не має художньої освіти, але має художній хист. Порив автора вкладається у рамки проекту Новий Наїв, проте його твори ­­­­– це цілком серйозні спостереження. На думку автора, дійсність геть заплутана: «Я намагаюся підкреслити, виділити, звернути увагу людей на це».

Художник поринає у море сучасного безглуздя під прапорами сюрреалістів: «Класичні пейзажі, портрети і натюрморти мене мало цікавлять. Для цього в мене є «Олімпус», яким, проте, я не можу передати внутрішню напругу. Тому використовую фарби».

Не зважаючи на перенасичення робіт сюрреалістичними образами, Роман, безперечно, працює з наявною реальністю. За словами «Папи Римського від сюрреалізму» Андре Бретона, митець – це «записуючий пристрій», а у випадку з «наївним» художником, це «дзеркало» соціального життя: «Соцсюрреалізм – це засіб передачі людям важливих повідомлень прямісінько до глибин свідомості». Митець не вважає за потрібне щось змінювати, він лише іронізує над «найяскравішими подіями, що відбуваються навколо». Глядач зустрічається з образами, які об'єднані авторським критичним поглядом. Саме тому роботи дуже різняться між собою візуально. Для кожного явища – своя композиція та жанр, а хвилюючі події на полотні невимушено перетворюються на факти.

Анастасія Золотова