Київ. Арт-центр Я Галерея, Волоська 55/57

Забави дитячі

Андрій Гуменюк

14.07.2010 – 10.08.2010

Андрій Гуменюк

На картинах Андрія Гуменюка діти не лише бавляться в дорослих – вони і є дорослі. Авторська техніка – поєднання лінориту з живописом – стирає межу між дитячим і дорослим світами. І це не парадокс: у карнавалі життя ці ролі – взаємозамінні.

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея, Волоська 55/57

Погляд на дитячий світ з точки зору митця і батька втілив у своєму проекті Забави дитячі львівський художник Андрій Гуменюк. Відліковою точкою роботи став досвід переосмислення власного життя, в процесі якого «подорослішання», за зізнанням автора, з ним так і не відбулося: «Згадую себе в 10 років – дитина. В 20 років – тим більш».

На картинах художника діти не лише бавляться в дорослих – вони і є дорослі. Авторська техніка – поєднання лінориту з живописом – стирає межу між дитячим і дорослим світами. І це не парадокс: у карнавалі життя ці ролі – взаємозамінні.

На фоні промислових пейзажів і запилених доріг помітно акцентовано знаки сучасного американізованого світу – Coca-Cola-подібні «штучні цінності», що прийшли на заміну старим ідеалам. «За природою концептуаліст та емпірик», Гуменюк бере на себе відповідальність за формування майбутнього покоління, проте усвідомлює, що захистити його «латами» старих цінностей неможливо. Ця драма батьківства формулюється художником у контексті природного чергування життєвих циклів.

«Бо що таке життя? Це відрізок між смертю й смертю. І це робить життя забавою. Ми всі – діти. І ми всі – лише бавимося», – говорить Андрій Гуменюк.

Олена Єгорушкіна

Автор

Народився в 1957 році у Львові.

У 1984 році закінчив Львівську національну академію мистецтв.

Протягом 1986 - 2002 років був членом мистецького товариства "Шлях".

Живе та працює у Львові.